Fri08182017

Aktualizacja07:34:00 AM GMT

Back Publicystyka Sport Żużel Zapowiedź: Grand Prix Arena Częstochowa Quad Speedway
+ 0
+ 1
Zapowiedź: Grand Prix Arena Częstochowa Quad Speedway
poniedziałek, 20 czerwca 2011 08:14
Wpisany przez www.sport.czest.pl
Emanuel Nowowiejski

Grand Prix Arena Częstochowa Quad Speedway odbędzie się już dziś o godz. 19 na stadionie Włókniarza przy ulicy Olsztyńskiej. Patronem medialnym imprezy jest Częstochowski Portal Sportowy.

Zawody są organizowane na podobieństwie Grand Prix na żużlu. Startuje w nich szesnastu zawodników plus dwóch rezerwowych. Zawody Grand Prix składają się z rundy przejściowej - dwudziestu biegów po czterech zawodników, a bieg trwa cztery okrążenia. Następna fazą są dwa półfinały i finał. Każdy z zawodników startuje pięciokrotnie i zdobywa punkty, które będą sumowane na koniec rundy przejściowej. Punkty przyznawane są odpowiednio za zdobyte miejsca w biegach : 1 m-ce 3pkt ,2 m-ce 2pkt , 3 m-ce 1pkt , 4 m-ce 0pkt.

Po zakończeniu rundy przejściowej sumowana jest liczba punktów wszystkich zawodników i ósemka zawodników z największa ilością punktów awansuje do dwóch półfinałów. Z każdego biegu półfinałowego dalej przechodzi dwóch zawodników którzy zajęli 1 i 2 miejsce, a zawodnicy z miejsca 3 i 4 odpadają. W finale spotyka czterech najlepszych zawodników turnieju którzy zdobywają podwójną ilość punktów: 1 m-ce 6pkt, 2 m-ce 4pkt , 3 m-ce 2pkt ,4 m-ce 0pkt.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to na stadionie będą dmuchane bandy, karetka pogotowia oraz ochrona parku maszyn

Nagrody ufundowane będą przez prywatnych sponsorów
1 m-ce 2000zl
2 m-ce 1500zl
3 m-ce 1000zl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na te zawody, ponieważ to godne uwagi widowisko. Żużel na quadach jest w pewnym sensie nową dyscyplina, która może na stałe zapisze się w kalendarz imprez dla quadowców.

Zawodnicy z Częstochowy i okolic:
Łukasz Szczerba
Dawid Hoffman
Jacek Kowalczyk
Damian Szymański
Rafał Ociepa
Michał Jureczko
Michał Okwiet
Kamil Kępa
Łukasz Eliasz
Dawid Olejnik
Roman Miłkowski (R1)

Zawodnicy z Leszna i okolic:
Tomasz Rochamkowski
Jacek Malepszy
Marcin Bajer
Krzysztof Tytkowski
Artur Marciniak
Dariusz Witkiewicz

Grupy dyskusyjne

Copyright (c) netFORMATOR.pl