Mon06262017

Aktualizacja07:53:03 AM GMT

Back Publicystyka Sport Siatkówka Przyzwyczajeni do zwycięstw: Polska zwycięzcą X Memoriału Huberta Jerzego Wagnera
+ 1
+ 0
wtorek, 24 lipca 2012 13:05
Wpisany przez Aleksandra Lewenhaupt
Aleksandra Lewenhaupt

Polska w ostatnim meczu X Memoriału Huberta Jerzego Wagnera pokonała reprezentację Argentyny 3:0, i zajęła pierwsze miejsce w turnieju.

Biało-czerwoni jak zwykle rozpoczęli bardzo dobrze to spotkanie. Argentyńczycy popełniali dużo błędów własnych, prze co na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:4. Po regulaminowym czasie nasza przewaga ciągle rosła. Przy stanie 19:13 trener Weber poprosił o czas dla swojej drużyny. Na szczęście nie za wiele to dało, bowiem wygraliśmy tą partię 25:19.

Drugą partię rozpoczęliśmy punktowym blokiem. Następnie argentyński zawodnik Conte skutecznie atakował przez co traciliśmy punkty. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:6. Doskonałą grę prowadził również rozgrywający de Cecco, który mylił polski blok. Natomiast w naszym zespole taką rolę odgrywał Michał Kubiak, dzięki któremu doprowadziliśmy do remisu 18:18. Końcówka partii należała do Polaków, którzy popisali się podwójnym blokiem prowadzącym do wygrania stanem 25:23.

Na początku trzeciej odsłony Argentyńczycy wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Na szczęście Polacy szybko odrobili dzielące ich straty i tak dzięki dobrej obronie i skutecznym bloku wyszli na prowadzenie 8:7. Następne akcje łupem padały biało-czerwonym. Byliśmy lepsi w każdym elemencie siatkarskiego fachu. Pod koniec ostatniej części spotkania Michał Ruciak popisał się punktowym serwisem, a mecz fenomenalnie zakończył Zbigniew Bartman 25:16.