Fri08182017

Aktualizacja07:34:00 AM GMT

Back Publicystyka Sport Piłka nożna Historia Klubu Sparta Nowa Wieś
+ 1
+ 0
Historia Klubu Sparta Nowa Wieś
niedziela, 09 września 2012 09:42
Wpisany przez Mariusz Turek
Rafał Praszczyk

Historia klubu Sparta w Nowej Wsi sięga roku 1971 wtedy to grupa młodych chłopców pod przewodnictwem Stanisława Ligudzińskiego i Jana Nenarta założyła drużynę piłkarską. Zespół głównie opierał się na zawodnikach z Nowej Wsi, lecz grali w nim także zawodnicy z okolicznych miejscowości. Pierwsze stroje, w jakich występowała Sparta miały kolor zielony później zawodnicy w zależności od potrzeby grali także w koszulkach w czerwono-niebieskie i biało-niebieskie pasy.

Sparta rozpoczęła swoje zmagania w C-klasie rozgrywek okręgu częstochowskiego następnie w trakcie istnienia klubu awansowała do B-klasy. Przez cały okres istnienia klubu drużyna odnosiła zarówno sukcesy jak i porażki, brała udział w wielu turniejach piłkarskich i meczach pucharowych z dużym powodzeniem. Sparta szczególnie bardzo dobrze prezentowała się na swoim boisku, w związku z czym wiele liczących się drużyn musiało pogodzić się z porażką na obiekcie znajdującym się przy ul. Lipowej.
W latach 1977-79 klub zawiesił swoją działalność by na nowo zaistnieć w 1979r. Do roku 1985 klub był prowadzony przez Stanisława Ligudzińskiego, po jego odejściu prezesem był Zbigniew Skrzypczak.- Niestety z początkiem lat 90 klub rozpadł się na dobre. Przyczyną rozpadu drużyny było głównie odejście wielu zawodników oraz brak napływu młodych graczy.

Minęło 17 lat od rozpadu klubu i oto dzięki inicjatywie grupy młodzieży pod przewodnictwem Norberta Florka powstała idea wskrzeszenia drużyny.

W maju 2007r. odbyło się pierwsze zebranie mające na celu wspomóc idee reaktywacji klubu Sparta.
W czerwcu 2007r. odbyły się kolejne zebrania w trakcie, których wyłoniono między innymi : zarząd, oraz grupę ludzi wspólnie angażującą się w realizację powstania klubu. Na jednym z zebrań gościliśmy także Burmistrza Kłobucka Pana Krzysztofa Nowaka. Prezesem na nowo powstałego klubu został jak i 17 lat temu Zbigniew Skrzypczak, a trenerem Mateusz Kulig.
Na przełomie lipca i sierpnia klub został zgłoszony do rozgrywek w B-klasie okręgu częstochowskiego.
W staraniach powstania klubu uczestniczyła szeroka grupa mieszkańców Nowej Wsi to między innymi dzięki ich pomocy zarówno fizycznej jak i finansowej udało się przygotować boisko i stworzyć miłą atmosferę wokół klubu.
Historia klubu na nowo została zapoczątkowana wraz z pierwszym gwizdkiem w meczu Sparta Nowa Wieś-Piast Lubojna, inaugurującym rozgrywki piłkarskie na własnym boisku w dniu 12 sierpnia 2007roku i trwa nadal....

Źródło: sparta.grandios.com.pl

Grupy dyskusyjne

Copyright (c) netFORMATOR.pl