Fri08182017

Aktualizacja07:34:00 AM GMT

Back Publicystyka Różne Ekspert radzi Rekordowy rok w budownictwie mieszkaniowym
+ 0
+ 0
Rekordowy rok w budownictwie mieszkaniowym
środa, 29 kwietnia 2015 21:38
Wpisany przez Jerzy
Redakcja netFORMATOR.pl

Rok 2014 w branży deweloperskiej podsumowano jako rok bardzo udany. O fakcie tym świadczą liczby, które wskazują na ilość sprzedanych lokali oraz panujący deficyt mieszkaniowy, który dla deweloperów jest doskonałą prognozą na rok 2015.

Liczby mówią same za siebie. Niemal 70 tysięcy sprzedanych w 2014 roku mieszkań to wynik, jakiego dawno nie było. Dokładne raporty wskazujące na najchętniej wybieraną przez kupujących lokalizację oraz metraż mieszkań, są wykładnią dla przyszłych deweloperów. Podpowiadają im gdzie inwestować i jakie mieszkania są w cenie. Zeszłoroczne statystyki pokazują, że aż 43 tysiące mieszkań to lokale sprzedane w sześciu największych, polskich miastach. Największą popularnością cieszyły się mieszkania o powierzchni oscylującej między 45 a 55 m2. Najchętniej wybierane były lokale 2- oraz 3-pokojowe. Dane z raportu wskazują, że mając do wyboru mieszkania o podobnym metrażu, chętniej wybierane są lokale z większą ilością pokojów. W latach poprzednich stawiano na przestrzeń. Obecnie liczy się funkcjonalność, którą zapewnia dodatkowy pokój nawet, jeśli powstał on kosztem mniejszego salonu czy korytarza.

Deficyt mieszkaniowy, jaki obserwuje się na polskim rynku deweloperskim, szacuje się na nawet 2 mln lokali. Taka liczba to doskonała prognoza na to, że rok 2015 będzie do inwestorów rokiem udanym, przynajmniej tak, jak ubiegły. Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich, podsumowując ubiegły rok w branży deweloperskiej, wskazał na fakt, że w 2015 roku budowanych będzie co najmniej tyle samo budynków mieszkalnych, co w roku ubiegłym. Taka prognoza to informacja dla osób, które w planach mają zakup mieszkania. Będzie w czym wybierać. To także dobra wiadomość dla właścicieli nieruchomości. Przetargi nieruchomości, które usytuowane są w dobrej i chętnie wybieranej przez kupujących lokalizacji, będą cieszyć się dużym zainteresowaniem, zatem i kwota, jaką mogą uzyskać za sprzedawany teren może przerosnąć ich najśmielsze oczekiwania.

Deweloperów rozpatrujących zakup nowych terenów pod budowę budynków mieszkalnych, zachęcamy do śledzenia przetargów organizowanych przezAgencję Mienia Wojskowego. Doskonała lokalizacja wyprzedawanych nieruchomości wojskowych to połowa sukcesu. Sugestie zawarte w raportach podsumowujących ubiegły rok, zaprowadzić powinny na przetargi, których przedmiotem są tereny znajdujące się w dużych miastach. Wrocławski teren o powierzchni 0,6936 ha, przy ulicy Granicznej, którego przetarg zaplanowano na 8 dzień maja br. i który odbędzie się w Oddziale Terenowym Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu, na pewno spotka się ze sporym zainteresowaniem.

 

Warto śledzić także przetargi nieruchomości w Poznaniu. Obraz stolicy wielkopolski staje się, na mapie Polski, coraz bardziej wyraźny, a samo miasto, z roku na rok, atrakcyjniejsze. W związku z tym, inwestorów powinna zainteresować oferta Agencji Mienia Wojskowego. AMW wyprzedaje tereny przy ulicach: Lotniczej i 5 Stycznia. Przetargi tych terenów odbywać się będą w dniach: 27 kwietnia – 29 maja. Szczegóły znajdują się na stronie Agencji Mienia Wojskowego, w zakładce: Nieruchomości.

Wspomniane przetargi są tylko przykładem wyprzedawanych przez AMW nieruchomości. Polecamy monitorowanie aktualnych przetargów.

Grupy dyskusyjne

Copyright (c) netFORMATOR.pl