Fri08182017

Aktualizacja07:34:00 AM GMT

Back Publicystyka Różne Ekspert radzi Obiekty użyteczności publicznej – coraz częściej zamykane jednym kluczem
+ 0
+ 0
Obiekty użyteczności publicznej – coraz częściej zamykane jednym kluczem
poniedziałek, 26 stycznia 2015 23:15
Wpisany przez Gadzia
Gadzia

Rozwój cywilizacyjny wymusił w pewnym momencie diametralne zmiany, między innymi potrzebę zamykania coraz to większej liczby drzwi, szaf i szuflad, mając na uwadze ochronę wszelkich dóbr przed osobami niepożądanymi. Niesie to za sobą konieczność posiadania od kilku do kilkudziesięciu i więcej kluczy.

 

Rozwój technologii = innowacje

Osoby zarządzające obiektami użyteczności publicznej niczym klucznicy skazane były na noszenie i pilnowanie sporej liczby kluczy, które używane są na co dzień, niekiedy po kilka razy. Progresywny system master key został stworzony z myślą o tych właśnie osobach, ale swobodnie znajduje swoje zastosowanie również w przypadku mniejszych obiektów czy domów jednorodzinnych.

Komfort i bezpieczeństwo

System klucza generalnego to nic innego jak jeden klucz do wszystkich zamków. Zarządca obiektu używa klucza generalnego mającego dostęp do wszystkich wkładek systemowych, a poszczególni pracownicy posiadają element otwierający działający jedynie w przypadku pomieszczeń, do których mają uprawnienia takich jak szatnia, jadalnia, toaleta czy wyjście awaryjne. Pozwala to na wprowadzenie pełnej kontroli dostępu do pomieszczeń za pomocą kluczy grupowych i indywidualnych. Z racji tego, że zarządca jest odpowiedzialny również za sprawną ewakuację zagrożonego budynku, możliwość otwarcia wszystkich drzwi przy pomocy jednego klucza może mieć wielkie znaczenie w przypadku np. pożaru, dając takiej osobie komfort psychiczny i gwarancję, że owa ewakuacja odbędzie się bezproblemowo. System jednego klucza można dowolnie rozbudowywać i modyfikować, dając przy tym możliwość swobodnej zmiany uprawnień poszczególnych osób do różnych pomieszczeń.

Nie tylko do drzwi

System klucza master znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku zamków do drzwi, lecz również zamków meblowych i kłódek. Sprawia to, że korzystanie systemu staje się jeszcze bardziej komfortowe przez ograniczenie do minimum liczby noszonych kluczy. Certyfikaty dają gwarancję najwyższej jakości i zadowolenia z produktu (http://www.lob.pl/pagesView,5,Certyfikaty-i-nagrody,PL). Nie jest więc przypadkiem, że spora liczba obiektów użytku publicznego wyposażana zostaje w system klucza centralnego (http://www.assaabloy.com.pl/pl/local/pl/Referencje/). Niewątpliwie jest to niestereotypowa, bardzo komfortowa technologia, która z biegiem lat zdobędzie uznanie i zastosowanie w większości placówek publicznych czy zakładów pracy, ale również w domach prywatnych. Cena takiego systemu nie jest wygórowana w porównaniu z wygodą i bezpieczeństwem, które zapewnia, a jego ofertę znajdziemy na stronie www.jeden-klucz.pl.

Grupy dyskusyjne

Copyright (c) netFORMATOR.pl