Fri08182017

Aktualizacja07:34:00 AM GMT

Back Publicystyka Polityka W regionie Problem w dzielnicy Grabówka
+ 1
+ 0
Problem w dzielnicy Grabówka
piątek, 17 grudnia 2010 11:07
Wpisany przez Kagg
Kagg
  • poprzednia
  • 1 of 3
  • następna

Od wielu lat istniejący przesmyk ułatwiający przejście od ulicy Gminnej do ulicy Rocha został zasypany przez właściciela śniegiem. Utrudnia to dostanie się mieszkańcom między innymi do poczty, ośrodka zdrowia, apteki, przystanku autobusowego i sklepów mieszczących się w tamtej okolicy.

 

Góry śniegowe sięgające wysokości nawet 2 metrów w przesmyku o podobnej szerokości, staje się dla próbujących pokonać tę przeszkodę nie lada wyzwaniem. Dla osoby sprawnej fizycznie jest to przeszkoda, która wprawia w dyskomfort, a co mają powiedzieć osoby starsze i niepełnosprawne? „Jestem osobą niepełnosprawną. Mieszkam też z osobą niepełnosprawną, którą wożę na wózku. Przez te usypane góry śniegu nie możemy się dostać na przystanek autobusowy. Mało tego Przy ulicy Gminnej jak i ulicy Rocha nie ma chodnika i muszę poruszać się poboczem jezdni, narażając tym samy siebie i osobę, którą wiozę” - mówi niepełnosprawny Stanisław mieszkający przy ulicy Wiolinowej łączącą się z ulicą Gminną.

 

Oburzeni mieszkańcy dzielnicy Grabówka pytają co dalej. Czy sprawa zostanie rozwiązana? Czy Miasto wykupi od właściciela przesmyk, by dalej mogli go użytkować jak robili to przez dziesiątki lat? Czy w dzielnicy będą rozwiązane tez i inne problemy?

 

Czas pokaże.

Grupy dyskusyjne

Copyright (c) netFORMATOR.pl