Fri08182017

Aktualizacja07:34:00 AM GMT

Back Jak zostać dziennikarzem?
+ 2
+ 4
Jak zostać dziennikarzem?
Lynksor

Moje słowo się liczy, chcę być dziennikarzem!

Cieszy nas fakt, że czytasz tę informację. Dlatego też postaramy się ułatwić Ci drogę do zostania dziennikarzem. Niemniej jednak musisz spełnić kilka warunków.

  • Koniecznie zarejestruj się na nettFORMATOR. Potem postaraj się systematycznie publikować artykuły. Nie mamy konkretnych wymagań odnośnie ich ilości. Mogą to być chociażby dwa teksty w tygodniu. Równie dobrze mogą być to nagrania jeśli preferujesz taki styl dziennikarstwa obywatelskiego.
  • Prawda jest taka, że każdy z nas jest inny. Dlatego nie możemy jednoznacznie określić kiedy zostaniesz dziennikarzem. Może to zająć miesiąc, a może pół roku. tak naprawdę zależy to od Ciebie i Twoich chęci. Jeśli zauważymy, że publikujesz regularnie, a Twoje artykuły są odpowiedniej jakości to z pewnością możesz liczyć na zmianę uprawnień. Oznacza to, że będziesz mógł emitować owoce swojej pracy na łamach netFORMATOR.pl bez naszej wcześniejszej akceptacji. Na początku jesteś adeptem (najniższy stopień wtajemniczenia) kolejnymi etapami odpowiednio są: redaktor, wydawca.
    • adept- osoba z możliwością zamieszczania swoich materiałów. Podlegają one moderacji i weryfikacji na poziomie zespołu redakcyjnego netFORMATOR.pl. Nie są one automatycznie publikowane.
    • dziennikarz - osoba z możliwością dodawania i redagować artykuły w wyznaczonych sekcjach i kategoriach oraz dodatkowo może on edytować (redagować) artykuły wszystkich innych autorów.
    • wydawca - najwyższy stopień wtajemniczenia. Wydawca ma następujące prawa: może on dodawać artykuły w każdej sekcji witryny, edytować (redagować) artykuły wszystkich innych autorów oraz dodatkowo decydować o opublikowaniu bądź zakończeniu publikacji każdego artykułu.
  • Następnie opracujesz i opublikujesz artykuł dotyczący wcześniej powierzonego zadania. Jeśli dobrze się spiszesz dostaniesz nowe zadania do wykonania. Po krótkiej serii testów będziesz mógł dołączyć do naszej fizycznej ekipy.
  • Możesz pomyśleć, że wyżej wymienione wymagania są zawyżone. Lecz pamiętaj, że naszą dewizom jest "Niezależny od zależności...". Dlatego też musisz wykazać się elokwencją i samodzielnością, po to aby Twoi czytelnicy utwierdzili się w przekonaniu, że Twoje słowo faktycznie się liczy!

Grupy dyskusyjne

Copyright (c) netFORMATOR.pl